Developer


K.M.TRADE, s.r.o.
Južná trieda 5
040 01 Košice


IQ SERVIS a.s.
Garbiarska 5
040 01 Košice

 

Developermi projektu sú spoločnosti K.M.TRADE, s.r.o. a IQ SERVIS, a.s. Obaja partneri poskytujú svoje služby na slovenskom realitnom trhu od roku 1992. Našim prvým úspešným spoločným developerským projektom bola v roku 2004 prestavba bývalých ubytovní VSŽ pri Spoločenskom pavilóne na nové moderné bytové domy. V r. 2005 – 2010 bolo v tomto bytovom komplexe predaných takmer 200 bytov.

Momentálne intenzívne pripravujeme jeden z najväčších rezidenčných developerkých projektov na východnom Slovensku – bytový komplex ANDROMEDA na sídlisku KVP v Košiciach. Po zrealizovaní bude z Wuppertálskej moderná ulica s aktívnym parterom. V jednotlivých objektoch projektu plánujeme v najbližších rokoch postaviť 8-poschodové biznis centrum, množstvo priestorov polyfunkcie a spolu viac ako 400 bytov.

 

Spoločnosť K.M.Trade s.r.o. - Realitná kancelária, ktorá vstúpila na slovenský realitný trh v januári 1992, ako jedna z prvých v regióne.

Počas nasledujúcich rokov svojej činnosti si získala dobré meno u súkromných osôb, podnikateľov, ako aj veľkých slovenských i nadnárodných spoločností. Naše služby medzi inými využili napr. ČSOB, Istrobanka, VÚB, IRB, Poštová banka, Slovenská poisťovňa, poisťovňa UNIQA, VSŽ, V-INVEST Holding, ASKO, NAY elektro, AJ OZAP, honorárny konzul Talianskej republiky, konzulát Maďarskej republiky...

Okrem bytov, domov, kancelárií, obchodov medzi sprostredkované nehnuteľnosti patria najmä historické budovy v centre Košíc (úspešne zrealizované predaje v centre mesta: Hlavná č. 7, 24, 52, 61, 65, 75, 101, 119, Kováčska č. 2, 9, 45, 46, 55, 57, 61, Mlynská 8, Alžbetina 27) alebo bývalý hotel Hutník, dnešný hotel Yasmín na Tyršovom nábreží. Spolu s VÚB sme spolupracovali pri predaji majetku mesta Košice, okrem iných aj Levočského domu. Doposiaľ našim posledným developerským projektom je bytový dom s polyfunkciou BELLATRIX (stavba sa realizuje na križovatke ulíc Moldavská a Idanská, v mestskej časti Západ), kde sa nachádza 36 bytových jednotiek a štyri priestory polyfunkcie.

 

Akciová spoločnosť IQ SERVIS vznikla 1.5.1992. Našim záväzkom je pôsobiť v konkurenčnom prostredí ako spoľahlivá, ústretová a tvorivá firma s maximálnou snahou o uspokojenie potrieb svojich klientov na ceste za spoločným úspechom. Sme investičná spoločnosť, pôsobiaca predovšetkých v Košiciach a na východnom Slovensku. Do nášho portfólia patrí správa a prenajímanie vlastných nebytových priestorov, development, investičná a inžinierska činnosť, predaj a prenájom nehnuteľností. Košičanom sme spolu s partnerom priniesli rezidenčný súbor DOMY JAZERO pozostávajúci z 18 radových rodinných domov a 30 bytov na sídlisku Nad jazerom, unikátne umiestnených pri vodnej ploche. V Poprade sme vybudovali dnes už kompletne zabývanú rezidenčnú štvrť LESOPARK s 53 pozemkami určenými na IBV.

Už 11 rokov sme súčasťou siete CENTURY 21 - svetovej jednotky na trhu nehnuteľností, ktorá každodenne prispieva k zvyšovaniu štandardu životnej úrovne. Kvalitou poskytovaných služieb, efektívnymi rozhodnutiami a inovatívnymi riešeniami chceme maximálne uspokojovať potreby a túžby našich zákazníkov.